Wakacje 2021 mamy już za sobą. Od wielu lat Spółdzielczy Dom Kultury „Atrium” jest organizatorem letniego wypoczynku dla dzieci z osiedla Piekary. Podobnie jak w poprzednich, również i w tym roku, przez całe dwa, wakacyjne miesiące placówka tętniła życiem. Zajęcia prowadzone były w dwutygodniowych turnusach pełnych zabaw, gier i innych atrakcji.

 

Dzieci rozwijały swe umiejętności plastyczne, taneczne i sportowe. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się „Żywe lekcje historii” – przygotowane przez legnickie bractwo rycerskie. Podczas pokazów rycerskich dzieci mogły odbyć podróż w czasie do epoki średniowiecza. Ich uzupełnieniem były zajęcia rzemieślnicze – czerpanie papieru, wyrób świec z pszczelego wosku, nauka pisania gęsim piórem. Dzieci nie tylko poznały techniki stosowane przez dawnych rzemieślników, ale także mogły uczestniczyć w procesie powstawania i samodzielnie wykonać wytwarzane przez nich produkty. Równie ciekawe, a zarazem bardzo przydatne, były zajęcia prowadzone przez Grupę RAT-MAED. Dzięki pomocy Radnego Naszego Miasta - Pana Piotra Żabickiego, w każdym turnusie zorganizowano kurs „Małego Ratownika”.

Na koniec każdego turnusu dzieci mogły podzielić się z rówieśnikami swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami podczas konkursu „Mam talent” i zaprezentować je na scenie. Zajęcia w placówce prowadzone były nieodpłatnie. Możliwe to było dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Legnicy oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Piekary”, za co w imieniu dzieci i organizatorów serdecznie dziękujemy.