WYSTAWY
Spojrzenie na świat smartfonem - Marek Deryng - wystawa fotografii

 

Więcej…
 
Świat rękodzieła - Gabrieli i Grażyny Markiewicz

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WERNISAŻU WYSTAWY

 
Co nam w duszy gra - Genowefa Matysiak i Ada Maciejewska

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WERNISAŻU

 
Maria Rogala - MALARSTWO - ptaki, kwiaty, pejzaże

Urodziła się w 1930 roku we Lwowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni gobelinu profesora Stanisława Gałkowskiego oraz w pracowni malarstwa prof. Emila Krchy (1956). Od 1960 roku mieszka i tworzy w Legnicy. Malarstwo autorki skłania się ku naturalizmowi (pejzaże, martwa natura, ptaki, kwiaty). Tematycznie i formalnie osadzone jest w polskiej sztuce przełomu XIX/XX wieku, w okresie Młodej Polski oraz koloryzmu. Płótna autorki są nastrojowe i pogodne. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Laureatka trzech Nagród Kuratora Oświaty oraz Nagrody Dyrektora Wydziału Kultury w Legnicy. Pracowała jako pedagog, metodyk wychowania plastycznego oraz instruktor sekcji plastycznej. Od 1993 roku na emeryturze. Po raz pierwszy mieszkańcy Osiedla „Piekary” mieli okazję zapoznać się z jej twórczością w 2013 roku. Jest to jej druga wystawa w Domu Kultury „Atrium”. Większość prezentowanych prac powstała w ciągu ostatnich trzech lat.

20.10-30.11.2017

FOTORELACJA Z WERNISAŻU WYSTAWY

 
LEGNICA W AKWARELI - Natalia Kudriawcewa

01.06 - 30.06. 2017

Natalia Kudriawcewa – urodziłam się w roku 1973 w mieście Krzywy Róg na Ukrainie. W 1995 ukończyłam kierunek fizyki i matematyki Instytutu Pedagogicznego w Krzywym Rogu i rozpoczęłam pracę w szkole jako nauczycielka fizyki.

Od  najmłodszych lat lubiłam malować, a od 1998 zaczęłam zajmować się aktywnie twórczą działalnością. W 2006 ukończyłam kierunek artystyczno-graficzny Pedagogicznego Uniwersytetu w Krzywym Rogu.

Moje prace były publikowane w gazetach regionalnych. Uczestniczyłam w wielu miejskich i krajowych wystawach obrazów olejnych.

W 2014 roku przyjechałam do Polski i zamieszkałam w Legnicy. Oczarowana urokiem miasta zaczęłam utrwalać jego  zabytki, ulice, parki malując akwarele. Prezentowane były one na międzynarodowych wystawach w Szwajcarii, Albanii i Ukrainie. Wystawa w „Atrium” jest moją pierwszą wystawą, na której mogę zaprezentować swoją twórczość w Polsce.

FOTORELACJA Z WERNISAŻU WYSTAWY

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL