ARCHIWUM
Wielka podróż Lulie Drukuj Email

Najdziejowy Teatrzyk działający przy Domu Kultury „Atrium” w Legnicy zaprezentował najmłodszym mieszkańcom osiedla „Piekary” kolejną sztukę. Scenariusz nowego przedstawienia powstał na podstawie pięknej, japońskiej bajki napisanej przez Księżną Hisako Takamado „Wielka podróż Lulie”.

 

 

Frekwencja dopisała, sala w „Atrium” wypełniła się po brzegi, a aktorzy - członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Nadzieja”, swoją grą oczarowali publiczność. A jak powszechnie wiadomo, ta dziecięca, bez wątpienia, jest najbardziej wymagającą. Dzieci bacznie obserwowały przygody Lulie, niewielkiej góry lodowej, przemierzającej bezkresne oceany, by poznać różne zakątki świata. Żywiołowe reakcje, rozdziawione buźki i ogromne wpatrzone oczka, w to co się dzieje na scenie, to dowód, że przestawienie się spodobało. Ale to nie koniec atrakcji. Po spektaklu aktorzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy, tańca z przesympatycznym lwem i wesołymi konkursami. A gdy już nieco zmęczyły je skoczne pląsy, mogły wykonać własną marionetkę.

  

Zadanie dość trudne, więc do pracy chętnie włączyli się rodzice, babcie i dziadkowie  i tak naprawdę nie wiadomo kto miał z tego faktu większą uciechę. Mamy nadzieję, że wszyscy, podobnie jak na to, że niebawem „Najdziejowy Teatrzyk” znów oczaruje nas kolejną bajką.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII: CZĘŚĆ 1   CZĘŚĆ 2

 
XX Otwarty Turniej Tańca Disco Drukuj Email

 

  

W środę, 23 maja Spółdzielczy Dom Kultury „Atrium”, już po raz dwudziesty, był organizatorem Otwartego Turnieju Tańca Disco. Każdego roku w tym okresie do Legnicy zjeżdżają młodzi tancerze naszego województwa, aby rywalizować ze sobą w tej popularnej formie tańca.

ZOBACZ WYNIKI

 

 
Turniej Łuczniczy o Puchar Prezesz SM Piekary - 2012 Email
    
W dniu 18 kwietnia Dom Kultury „Atrium” był organizatorem Turnieju Łuczniczego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Piekary”. O najwyższe trofeum zawodnicy walczyli w czterech kategoriach: Apacz, Orlik, Młodzik i Oldboy. W zawodach wzięło udział ok. 40 uczestników z klubów: „Skrzat” Legnica, „Irokez” Legnica, „Centaur” Kunice, „Tatar” Legnickie Pole.
  
 000

Katrgoria APACZ:

1. Maja Jesionowska, „Skrzat”, 220 pkt

2. Kopcza Julia, „Irokez”, 206 pkt

3. Jakub Duda „Centaur”, 202 pkt

00000 

Kategoria ORLIK:

1. Dynowski Karol, „Skrzat”, 251 pkt

2. Aleksander Rodak, „Skrzat”, 222 pkt

3. Artur Chudzikiewicz, „Skrzat”, 117 pkt

  
 

Kategoria MŁODZIK:

1. Piotr Wiśniewski, „Skrzat”, 303 pkt

2. Kamil Łowiński, „Skrzat”, 292 pkt

3. Wojciech Pliński, „Skrzat”, 277 pkt

 00000

Kategoria OLDBOY:

1. Huk Marek, „Tatar”, 322 pkt

2. Jerzy Oleszek, „Irokez”, 283 pkt

3. Piotr Jesionowski , „Skrzat”, 281 pkt

  

Zawodnicy uhonorowani zostali medalami i pucharami.  Fundatorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piekary" w Legnicy.

 
Pisanki nie tylko malowane Drukuj Email

Kolejna edycja konkursu plastycznego „Projekt na pisankę wielkanocną” organizowanego przez Dom Kultury „Atrium” na osiedlu Piekary w Legnicy już za nami. Na konkurs nadesłano około 180 prac. Bywały lata, że było ich znacznie więcej, jednakże tak bogata gama technik i staranność z jaką prace były wykonane to nie lada wyzwanie dla komisji jury, która musiała wyłonić te najpiękniejsze. Ilość przyznanych nagród świadczy o tym, że ciężko było podjąć taką decyzję, oraz o tym jak niezwykle wyrównany był poziom ich wykonania. Wyróżnione zostały aż 42 prace, w tym 6 otrzymało miejsce pierwsze. Podczas wernisażu wystawy, którą można oglądać do 25 kwietnia autorzy wyróżnionych pac otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Piekary”.

  

 
Rozśpiewana Nadzieja Drukuj Email
  

W dniu 12 marca w Krakowie odbył się koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Albertiana 2012. Jest on organizowany przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundację im. Brata Alberta. W eliminacjach regionalnych festiwalu wzięły w tym roku udział 62 zespoły teatralne i 26 solistów z 72 ośrodków w całej Polsce. Na Dużej Scenie Teatru im. Słowackiego - jak co roku - zaprezentowali się zdobywcy pierwszych miejsc: pięć zwycięskich zespołów teatralnych oraz pięciu najlepszych solistów. W gronie tym znalazła się legniczanka Beata Dropik reprezentująca Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”, którego siedzibą jest nasz dom kultury. Na widowni zasiedli również laureaci drugich i trzecich miejsc. Legniczanka zwycięstwo wyśpiewała sobie piosenką z repertuaru zespołu „2+1”. Swoim wykonaniem oczarowała nie tylko jurorów, również krakowska publiczność nie szczędziła jej braw

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL