ARCHIWUM
Scena pełna marzeń Drukuj Email

"Dzieci i ludzie młodzi otwarcie mówią o marzeniach...
W wieku dorosłym przestają mówić o marzeniach, wtedy dorośli mówią o realizacji swoich celów. Różnica między nimi polega na tym, że marzenia realizujemy z pasją, a cele nie zawsze. Lecz w jednym i drugim przypadku potrzebna jest pewna dawka energii i chęci do działania. Całe życie polega na dążeniu do tego aby spełnić swe marzenia albo zrealizować cele. Nie zawsze się to udaje, ale co ważne… by nie stać w miejscu…"
Te słowa zaczerpnięte ze strony internetowej Wrocławskiej Sceny Młodego Widza najtrafniej oddają treść spektaklu, jaki w dniu dzisiejszym mieli okazję obejrzeć najmłodsi mieszkańcy osiedla "Piekary".

  

Przedszkolaki szczelnie wypełniły salę widowiskową domu kultury "Atrium", by spotkać się z Jasiem i Tolą, głównymi bohaterami przedstawienia i razem z nimi odbyć podróż do krainy gdzie spełniają się marzenia. Barwne widowisko, pełne niespodzianek, przezabawnych sytuacji, to zarazem teatr przez wielkie "T". Fantastyczny kontakt z małym widzem, cudowne kostiumy, przekaz ważnych wartości, to zaledwie część zalet jakim się wyróżnia. Okrasą całości był niesamowity pokaz figur balonowych tworzonych przez Panią Dorotę Brzozowską uczestniczkę programu "Mam talent".

 

"Dla dzieci gramy jak dla dorosłych tylko lepiej!" - to dewiza Pani Doroty. Z całą pewnością przekonali się o tym ci, którzy dzisiejszy spektakl obejrzeli. Na scenie, aktorom przez cały czas towarzyszyła ogromna księga z napisem "Marzenia do spełnienia" na okładce. Jeśli mógłbym w niej napisać coś od siebie, byłyby to słowa następującej treści " ...by Wrocławska Scena Młodego Widza ponownie pojawiła się w naszym mieście i ten wspaniały spektakl mogło zobaczyć każde legnickie dziecko. .."

 
Nagrody rozdane - LEG JUMP 2011 Drukuj Email
 
Zespoły "FRESH JUMP" z Legnicy i "ALTERNATYWA" z Leśnej zwycięzcami tegorocznego przeglądu
 
Piosenką malowanie po raz czwarty Drukuj Email

  

Festiwal „Piosenką malowane” doczekał się swojej czwartej edycji. W czwartek 22 września w „Atrium” rozbrzmiewały rytmy lat siedemdziesiątych. Przy akompaniamencie zespołu „Czerwone Teksasy” ze sceny płynęły piosenki „Czerwonych Gitar”.  W Festiwalu uczestniczyły  osoby  niepełnosprawne: mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy, uczestnicy  Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz innych instytucji działających na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych z Legnicy, Lubina, Chojnowa, Złotoryi, Jawora i Legnickiego Pola.

  

Organizatorami Festiwalu są  Stowarzyszenie „Jutrzenka”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jutrzenka”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Andrzeja Krakowskiego w Legnicy. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu  Miasta Legnicy, Fundacji Polska Miedź oraz sponsorom: p. Jadwidze Bogackiej i Spółdzielni Mieszkaniowej „Piekary”. W imprezie integracyjnej wzięło udział blisko 250 osób reprezentujących 14 placówek.

  

W tej edycji powalczyliśmy o złotą, srebrną i brązową nutkę. Ta najcenniejsza trafiła w ręce Beaty Dropik ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Nadzieja” w Legnicy. Organizatorzy zakupili dla wszystkich placówek płyty Czerwonych Gitar,  a terapeuci i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Andrzeja Krakowskiego wykonali piękne i czarowne aniołki. Artystów oceniało jury w składzie: Anna Piwowarczyk, Benedykt Ksiądzyna,  Marian Skowron, Sławomir Szudrowicz, Adam Rorat, Sławomir Sobieski.

Zobacz także galerię na lca.pl

 
Dzień Dziecka w Atrium Drukuj Email
    
 
NaJdziejowy Teatrzyk Drukuj Email

Mały jubileusz obchodził na przełomie maja i czerwca teatrzyk utworzony przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół "Nadzieja". To już dziesiąty spektakl przygotowany przez grupę miłośników teatru zrzeszonych w tym stowarzyszeniu. Większość powstałych przedstawień związanych jest ze świętami Bożego Narodzenia, począwszy od tradycyjnych jasełek, aż do rozbudowanych sztuk opartych na znanych powieściach, jak choćby ubiegłoroczna "Opowieść Wigilijna" na podstawie książki Karola Dickensa. Te udane przedsięwzięcia zachęciły nadziejowych aktorów do pójścia krok dalej. Plonem tej decyzji były kolejne przedstawienia, głównie bajki z morałem. Na przełomie maja i kwietnia w "Atrium" odbyła się premiera kolejnego spektaklu, opowiadającego historię olbrzyma o dobrym sercu. ( zapraszamy do galerii zdjęć )

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL