Kategoria wiekowa do lat 10 :

I miejsce :

  • Natalia Kwiatkowska lat 9 – Zduńska Wola
  • Natan Gryga lat 9 – Brzeźnio

II miejsce :

  • Nikola Rybicka lat 8 – Żelazny Most
  • Adam Haremza lat 10 – Zielona Góra

III miejsce :

  • Maria Skowyra lat 7 – Zielona Góra
  • Matylda Oluwole lat 9 – Bielawa

Wyróżnienia :

  • Maja Wójtowicz, lat 8 – Tomaszów Lubelski
  • Jagoda Kipa, lat 8 – Bielawa
  • Adrianna Gawińska, lat 4 – Kurzętnik
  • Agata Krzysztoń, lat 9 – Janów Lubelski
  • Leon Szczygieł, lat 10 – Zielona Góra
  • Zuzanna Stachyra, lat 8 – Dzierżoniów
  • Alicja Ziemba, lat 8 – Legnica
  • Laura Rydzek, lat 9 – Konieczno
  • Lena Gosik, lat 10 – Lublin
  • Roma Morawska, lat 10 – Zielona Góra

Nagroda Specjalna dla najmłodszego uczestnika festiwalu :

  • Adrianna Gawińska, lat 4 – Kurzętnik

Kategoria wiekowa 11-12 lat :

I miejsce :

  • Emilia Głodek, lat 11 – Kąty k. Kłoczewa
  • Zosia Borowska, lat 12 - Białystok

II miejsce :

  • Julia Stefanowska, lat 11 – Wrocław
  • Agata Kowal, lat 11 – Siedlce
  • Artur Droś, lat 12 – Bielawa

III miejsce :

  • Ariena Wiktorska, lat 11 – Bielawa

Wyróżnienia :

  • Michał Kowalczyk, lat 11 – Chojnów
  • Elżbieta Stachura, lat 12 – Bielawa
  • Emilia Fąfara, lat 12 – Lubin
  • Maja Wasilewska, lat 11 – Bartoszyce
  • Marta Makowska, lat 11 – Zielona Góra
  • Amelia Światła, lat 12 – Legnica
  • Pola Muchowska, lat 11 – Legnica
  • Patrycja Wsół, lat 12 – Rzeszów
  • Agata Folwarczny, lat 11 - Sośnicowice

Kategoria wiekowa 13-15 lat :

I miejsce :

  • Marika Kowalska, lat 15 - Kielce
  • Blanka Magun, lat 13 – Bartoszyce
  • Vanessa Szanter, lat 13 – Żabice k. Grębocic

II miejsce :

  • Lena Sikora, lat 14 – Szczecin
  • Aleksandra Juchniewicz, lat 13 – Szczecin
  • Laura Kamińska, lat 15 – Bielsk Podlaski

III miejsce :

  • Sara Majchrzak, lat 15 – Leszno

Wyróżnienia :

  • Natalia Kubiak, lat 14 – Bielawa
  • Filip Bajron, lat 13 – Bielawa
  • Sandra Pytlarz, lat 15 – Przybędza
  • Milena Konieczna, lat 15 – Nowogrodziec
  • Karolina Polak, lat 13 – Warzyce k. Jasła
  • Anna Sobkowicz, lat 13 – Legnica
  • Natalia Gal, lat 13 – Klikuszowa

Nagroda Publiczności :

Kategoria wiekowa do lat 10 :
  • Mateusz Drozd – 144 głosy
Kategoria wiekowa 11-12 lat :
  • Maja Wasilewska – 118 głosów
Kategoria wiekowa 13-15 lat :
  • Blanka Magun – 113 głosy

Fundatorami festiwalowych nagród są : Spółdzielnia Mieszkaniowa Piekary, Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Strefa Aktywności Gospodarczej Sp. z o.o. w Legnicy i Urząd Miasta Legnica.

Przypominamy, że dyplom za udział otrzymuje każdy uczestnik festiwalu, dlatego prosimy by sprawdzić i w razie potrzeby uzupełnić dane adresowe w zgłoszeniach, aby nagrody i dyplomy trafiły pod właściwy adres. Prosimy by zrobić to najpóźniej do 23 czerwca. W późniejszym terminie będzie możliwy odbiór wyłącznie w siedzibie Domu Kultury, lub na własny koszt.

Spółdzielczy Dom Kultury „Atrium” był organizatorem XXIX Festiwalu Piosenki Dziecięcej „LEGNICA 2020”. Z uwagi na pandemię tegoroczna edycja odbyła się w formie online.

Spośród nadesłanych zgłoszeń do udziału w festiwalu zakwalifikowano 123 solistów i 2 duety (łącznie 125 prezentacji) z terenu całego kraju. Wykonawcy oceniani byli w dwóch kategoriach – soliści i duety, oraz trzech grupach wiekowych – do lat 10, 11-12 lat, oraz 13-15 lat. Przesłuchania konkursowe trwały łącznie 4 dni od 15-18 czerwca. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i wnikliwej analizie, jury ogłosiło następujący werdykt :

Kategoria wiekowa do lat 10 :

I miejsce :

  • Antonina Kraszewska lat 10 – Cieszyn

II miejsce :

  • Zosia Anioł lat 8 – Kielce
  • Natalia Kwiatkowska lat 8 – Zduńska Wola

III miejsce :

  • Ariena Wiktorska lat 10 – Bielawa
  • Amelia Nićka lat 8 – Skrzydlów
  • Zosia Kraszewska lat 6 – Cieszyn

Wyróżnienia :

  • Zuzanna Krechowiecka lat 10 – Bielawa
  • Maja Motyka lat 9 – Bielawa
  • Jagoda Kipa lat 7 – Bielawa
  • Małgorzata Antosik 10 lat – Żórawina
  • Sandra Grabowska lat 9 – Kielce
  • Lena Harasimowicz lat 10 – Zabrze
  • Pola Kowalczyk lat 8 – Kędzierzyn-Koźle
  • Pola Muchowska lat 10 – Legnica
  • Laura Wierzbowicz lat 10 – Sędziszów
  • Eliza Perkosz lat 9 – Skarżysko Kamienna
  • Karmen Kowalska lat 5 – Zamość
  • Karina Kowalska lat 9 – Zamość
  • Natalia Rachańska lat 9 – Tomaszów Lubelski

Kategoria wiekowa 11-12 lat :

I miejsce :

  • Aleksandra Juchniewicz lat 12 – Szczecin
  • Vanessa Szanter lat 12 – Żabice k. Grębocic

II miejsce :

  • Ewelina Matejko lat 11 – Żabice k. Międzyrzeca Podlaskiego
  • Ewa Krężel lat 11 – Legnica
  • Zosia Borowska lat 11 – Białystok

III miejsce :

  • Artur Droś lat 11 – Bielawa
  • Antonina Piotrowska lat 11 – Rzeszów
  • Amelia Antonin lat 11 – Bełsznica

Wyróżnienia :

  • Lucyna Duleba lat 12 – Żórawina
  • Elżbieta Stachura lat 11 – Bielawa
  • Zuzanna Gajor lat 12 – Niedrzwica Duża
  • Filip Bajron lat 12 – Bielawa
  • Julia Węgłwska lat 12 – Legnica
  • Julia Nowicka lat 12 – Czernikowo
  • Łukasz Budziszewski lat 12 – Bielawa
  • Alicja Smyk lat 11 – Lubin
  • Lena Sulżycka lat 12 – Krotoszyce
  • Kornelia Patro lat 11 – Kielce
  • Zuzanna Kaleta lat 12 – Wola Jachowa
  • Anna Sobkowicz lat 12 – Legnica
  • Gabriela Zalewska lat 11 – Warszawa

Kategoria wiekowa 13-15 lat :

I miejsce :

  • Aleksandra Gąska lat 15 – Kielce
  • Sandra Michalak lat 13 – Chocicza
  • Zuzanna Bera lat 13 – Lechów k. Bielin
  • Zuzanna Złotnicka lat 14 – Piława Dolna

II miejsce :

  • Zuzanna Lemantowicz lat 14 – Chorzów
  • Katarzyna Żur lat 13 – Siedlce
  • Karina Skwarczyńska lat 14 – Porąbka
  • Alicja Hordyj lat 14 – Bielawa

III miejsce :

  • Jagoda Rataj lat 14 – Katowice
  • Wiktoria Wiater lat 13 – Zielona Góra
  • Mateusz Subocz lat 15 – Bielawa

Wyróżnienia :

  • Anna Błaszczak lat 14 – Krasnystaw
  • Oliwia Jarosz lat 14 – Skarżysko-Kamienna
  • Nadia Trąbczyńska lat 14 – Częstochowa
  • Lena Sikora lat 13 – Szczecin
  • Milena Zelwis lat 15 – Dzierżoniów
  • Wiktoria Mucha lat 15 – Bieniowice
  • Sandra Pytlarz lat 14 – Przybędza k. Żywca
  • Anna Honczaryk lat 13 – Ścinawa
  • Laura Kamińska lat 14 – Bielsk Podlaski
  • Natalia Kosmowska lat 13 – Lublin
  • Franciszek Patryn lat 13 – Świdnica
  • Zuzanna Pala lat 13 – Bielsko-Biała
  • Aleksandra Mielczarek lat 14 – Bielawa
  • Klaudia Kutyba lat 13 – Bielawa
  • Karolina Najdek lat 15 – Bielawa
  • Maja Krawczyk lat 15 – Bielawa
  • Amelia Kaczmarczyk lat 14 – Boryszew

Nagroda Publiczności :

Kategoria wiekowa do lat 10 :
  • Pola Kowalczyk lat 8 – 269 głosów
Kategoria wiekowa 11-12 lat :
  • Filip Bajron lat 12 – 187 głosów
Kategoria wiekowa 13-15 lat :
  • Zuzanna Pala lat 13 – 274 głosy
Kategoria duety :
  • Sylwia i Wioletta Moczydłowskie lat 15 – 1174 głosy

Fundatorami festiwalowych nagród byli : Spółdzielnia Mieszkaniowa Piekary i Urząd Miasta Legnica.