Odszedł Henryk Obremski, zasłużony działacz kultury PDF
Wpisany przez Administrator   
Środa, 26 Luty 2020 12:07

W wieku 93 lat zmarł Henryk Obremski, zasłużony dla kultury polskiej. Był między innymi zastępcą dyrektora, powołanego w 1977 roku Teatru Dramatycznego w Legnicy oraz długoletnim dyrektorem Domu Kultury „Atrium”.

 

Henryk Obremski urodził się 1927 roku w Poznaniu. Zmarł w Legnicy 23 lutego w wieku 93 lat.

W czasie okupacji pracował w Browarze Huggera w Poznaniu na stanowisku elektryka. Od 1958 roku pracował w Teatrze Aktora i Lalki w Poznaniu i Teatrze Satyry w Poznaniu jako elektryk sceny. W 1959 jako główny elektryk rozpoczął pracę w Państwowej Operze we Wrocławiu, następnie został kierownikiem technicznym. Od 1971 roku pracował w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Następnie został inspektorem pracy w Zarządzie Głównym Związku Zawodowego Pracowników Kultury. W 1974 roku podjął pracę w Przedsiębiorstwie Budownictwa Obiektów Kultury jako technolog urządzeń scenicznych, gdzie projektował technologię sceny tworzącego się legnickiego teatru.

W maju 1977 przeprowadził się do Legnicy i objął stanowisko zastępcy dyrektora w Teatrze Dramatycznym, gdzie pracował do maja 1980. kolejnym etapem jego zawodowej kariery była praca w Wojewódzkim Biurze Projektów, Spółdzielni Stolarsko - Tapicerskiej Dąb, Legnickiej Fabryce Fortepianów i Pianin. Przez wiele lat Henryk Obremski był dyrektorem Domu Kultury Atrium w Legnicy. Przez wiele lat prowadził też świetlicę dla dzieci i młodzieży "Beniaminek", działającą przy parafii Matki Bożej Królowej Polski.

Henryk Obremski za swoją pracę został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką Zasłużony Działacz Kultury, odznaką za Zasługi dla Województwa Legnickiego, oraz odznaczeniem w uznaniu zasług dla Diecezji Legnickiej. (źródło lca.pl)

Msza św. odbędzie się dnia 28.02.2020 o godzinie 13.30 w Kaplicy Cmentarnej w Legnicy, przy ulicy Wrocławskiej, po której nastąpi wyprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku.

LAST_UPDATED2